Reklama

Ładowanie...

Purpurat na Kubie

29.02.2008
Czyta się kilka minut
20 lutego na lotnisku w Hawanie wylądował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.
Kard. Bertone na Kubie / KNA-Bild
J

Jego pobyt zbiegł się w czasie z wyborem na prezydenta kraju Raúla Castro w miejsce brata, Fidela (24 lutego). 21 lutego wysłannik Papieża spotkał się z biskupami kubańskimi. Wyraził nadzieję na ożywienie relacji między Kościołem a państwem. Odwiedził też kleryków, których wezwał do wytrwania i powierzenia się Matce Bożej. Wieczorem odprawił Mszę św. w hawańskiej katedrze (na zdjęciu). "Kościół dał bardzo wiele temu kontynentowi, a w szczególności Kubie" - powiedział w homilii. Przekazał wiernym wyrazy bliskości duchowej Benedykta XVI i zapewnił, że Papież "z ojcowską troską śledzi życie i działalność Kościoła w tym ukochanym narodzie".

23 lutego sekretarz stanu odsłonił w Santa Clara pomnik Jana Pawła II, pierwszy postawiony na terenie publicznym, nienależącym do Kościoła. Podczas spotkania z młodzieżą w Santiago de Cuba wezwał: "Uobecniajcie swoim...

1269

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]