Reklama

Przejrzysta Agencja

Przejrzysta Agencja

06.02.2005
Czyta się kilka minut
W wywiadzie z prof. Janem Jerschiną Kraj bez planu rozwoju (TP nr 51/04) poruszono problem korupcji w systemie dystrybucji funduszy strukturalnych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz współpracujące z nią Regionalne Instytucje Finansujące (RIF) wskazano jako jeden z przykładów. Wnioski wyciągnięte przez prof. Jerschinę opierają się jednak na nieścisłych bądź nieprawdziwych informacjach.
P

PARP jest instytucją odpowiedzialną za realizację programów m.in. dla małych i średnich przedsiębiorstw finansowanych z funduszy strukturalnych. Jako instytucja z siedzibą w Warszawie i bez oddziałów terenowych, opiera działalność na współpracy z organizacjami regionalnymi. Przedstawicielem PARP w regionie są RIF-y - organizacje niezależne i wybrane w konkursie. Konkurs był otwarty dla wszystkich organizacji działających na rzecz rozwoju regionalnej przedsiębiorczości, w tym również dla izb gospodarczych, stowarzyszeń branżowych oraz fundacji działających na rzecz przedsiębiorczości. W większości województw konkurs wygrały agencje rozwoju regionalnego, jednak np. w świętokrzyskim rolę RIF pełni Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, w mazowieckim - Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wybrane instytucje realizują powierzone im zadania czasowo, do 2006 r. W następnym...

5327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]