Reklama

Pozostaje modlitwa

Pozostaje modlitwa

10.04.2010
Czyta się kilka minut
W całej Polsce odbywały się Msze św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Biskupi wzywali do solidarności w modlitwie i by w chwili tragedii narodowej nie pozostawać samemu.
A

Abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski

Z bólem i ogromnym zaskoczeniem przyjąłem wiadomość o tragicznej katastrofie samolotu, na pokładzie którego znajdowała się polska delegacja na rocznicowe obchody w Katyniu, pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego. (...) Delegacja udawała się na obchody siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej. W tej drodze zastała ich śmierć. Wpisuje się ona w martyrologię tych, którzy oddali swe życie w imię prawdy, wolności, obrony godności każdego człowieka.

W dniu dzisiejszym [sobota] o godz. 18.00 odprawię w Katedrze Polowej Wojska Polskiego Mszę św. w intencji śp. Zmarłych.

Abp Henryk Muszyński, Prymas Polski

Jest to dramat o takim wymiarze, że nie sposób jest za pomocą słów wyrazić ból, smutek i wyrazy...

34400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]