Reklama

Ładowanie...

Pożar w Sacra di San Michele

Pożar w Sacra di San Michele

29.01.2018
Czyta się kilka minut
We włoskim opactwie Sacra di San Michele, znanym z książki Umberto Eco „Imię róży”, 24 stycznia wybuchł pożar.
ALESSANDRO DI MARCO / EPA / PAP // ALESSANDRO DI MARCO / EPA / PAP
Z

Z ustaleń wynika, że powodem pojawienia się ognia było spięcie przewodów elektrycznych. Spłonął dach domu zakonnego, ale odgrywająca ważną rolę w książce biblioteka nie została uszkodzona. Trzem mnichom mieszkającym w klasztorze także nic się nie stało. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]