Reklama

Pożar w Sacra di San Michele

Pożar w Sacra di San Michele

29.01.2018
Czyta się kilka minut
We włoskim opactwie Sacra di San Michele, znanym z książki Umberto Eco „Imię róży”, 24 stycznia wybuchł pożar.
ALESSANDRO DI MARCO / EPA / PAP // ALESSANDRO DI MARCO / EPA / PAP
Z

Z ustaleń wynika, że powodem pojawienia się ognia było spięcie przewodów elektrycznych. Spłonął dach domu zakonnego, ale odgrywająca ważną rolę w książce biblioteka nie została uszkodzona. Trzem mnichom mieszkającym w klasztorze także nic się nie stało. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]