Reklama

Pomoc dla Wiktorii

Pomoc dla Wiktorii

20.11.2006
Czyta się kilka minut
Ruch Apostolatu Emigracyjnego, wspierający Polaków żyjących na Wschodzie, głównie na Ukrainie, poza przekazywaniem pomocy materialnej organizuje też badania lekarskie, realizuje recepty na leki i okulary, opłaca turnusy rehabilitacyjne. W zeszłym roku członkowie naszego Ruchu poznali w Krzemieńcu 11-letnią Polkę - Wiktorię Użwę, która od sześciu lat cierpi na schorzenie oczu i co pół roku jeździ na konsultacje medyczne do Kijowa. Leczenie, tzw. podtrzymywanie wzroku przez ukraińskich lekarzy, kosztuje rodzinę Wiktorii kolosalne pieniądze (rodzice pracują dorywczo, wychowują trójkę dzieci) i do tej pory nie przyniosło efektów. Chcielibyśmy umożliwić Wiktorii przyjazd do podwarszawskich Lasek dla przeprowadzenia badań i rozpoczęcia leczenia.
O

Osoby, które chciałyby nam pomóc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia, prosimy o wpłaty na konto Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (ul. Kościelna 6, Zielona Góra 65-064):

PKO BP SA I o/Zielona Góra

07 1020 5402 0000 0702 0020 5716,

z dopiskiem "działalność charytatywna

C-P-409/2001 - Wiktoria".

Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

RUCH APOSTOLATU EMIGRACYJNEGO

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]