Reklama

Ładowanie...

Polska ma nowy rodzaj wojsk

Polska ma nowy rodzaj wojsk

14.02.2022
Czyta się kilka minut
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak utworzył 8 lutego wojska obrony cyberprzestrzeni. Ich dowódcą został gen. Karol Molenda.
T

To kolejny etap realizacji specjalnej strategii, która przyspieszyła po szczycie NATO w Warszawie, kiedy sojusznicy uznali cyberprzestrzeń za kolejny obszar prowadzenia działań zbrojnych. W ostatnich latach powstały w Polsce m.in. szkoła podoficerska szkoląca specjalistów w tej dziedzinie, trzykrotnie zwiększono też liczbę miejsc na uczelniach wojskowych na kierunkach związanych z tą tematyką.

Jako dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gen. Molenda pokieruje pracą 6 tysięcy specjalistów, którzy będą fundamentem nowych wojsk. W 2019 r. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych odznaczył go medalem za służbę w zakresie­ ­cyberkontrwywiadu, pozytywnie ocenia go także branżowy portal Niebezpiecznik.pl.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Od 2007 r. w „Tygodniku Powszechnym”, od początku odpowiadał za profile pisma na Twitterze i Facebooku, a także za działania e-marketingowe „Tygodnika” i cyfrowe subskrypcje. Obecnie pełni...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]