Reklama

Ładowanie...

Polka w Watykanie

Polka w Watykanie

03.10.2022
Czyta się kilka minut
ANNA WILK DLA „TP”
E

Ewa Kusz została powołana przez Franciszka do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Jako psycholożka o specjalizacji z seksuologii i terapeutka związana z Kościołem jest pionierką walki z pedofilią wśród duchownych w Polsce. Z jej inicjatywy powstało Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie. Jest zastępcą dyrektora tego ośrodka oraz autorką wielu prowadzonych w nim programów szkoleń.

Zadaniem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich jest opracowywanie norm, procedur i inicjatyw na rzecz ochrony dzieci i bezbronnych osób dorosłych. Po kryzysach związanych z opuszczeniem tego gremium przez członków będących w przeszłości ofiarami pedofilii (skarżyli się oni na nikły wpływ komisji na działania urzędników watykańskich), zostało ono w ramach niedawnej reformy kurii rzymskiej włączone do Dykasterii Nauki Wiary, ale zachowało autonomię. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]