Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Pojedynek

Pojedynek

19.06.2017
Czyta się kilka minut
Nadszedł wreszcie czas, byśmy gibko – ku zdumieniu niezliczonych mas czytelniczych – zajęli się sobą.
O

Oto od lat, z wiekiem, zauważamy, że dobro jest w nas obecne silniej niż za młodu, gdyśmy dobrem gardzili, gdyśmy pławili się w czynieniu na opak, bez cienia łaski wobec ludzi przez nas analizowanych i im na złość. Teraz jest inaczej, ale i tak słabo.

Popatrzmy.

Dowodem, choćby małym, na dobro w nas zalężone, jest całkowite niemal ignorowanie osoby ministra Błaszczaka. Niemyślenie o Błaszczaku jest treningiem dobroci, idealnym modelem pielęgnowania wspaniałego uczucia litości, takoż wyrozumiałości, łaskawości, ćwiczenia powściągliwości, stoicyzmu, by nie rzec: jogi, i nie należy mylić tego terminu z psikusami misia o tym imieniu. Od lat, odkąd patrzymy na Błaszczaka i odkąd słuchamy Błaszczaka, czujemy jednak, że zło w nas ciągnie mocno linę trzymaną przez nasze dobro. Dla przykładu: gdy zło w nas goreje, tzn. mimowolnie o Błaszczaku myślimy, natychmiast zaczynamy...

3791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]