Reklama

Podwórko pod dachem

Podwórko pod dachem

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Skoro galerie handlowe są dziś współczesnymi ulicami, to prócz sklepów powinny się w nich znaleźć także ośrodki rozwoju młodzieży - uznali działacze stowarzyszenia Siemacha. Urządzili już dwa: w Tarnowie i Krakowie.
M

Myśleli: przyjdzie sto, góra dwieście dzieci. Tak zwykle jest na starcie nowego oddziału. Ale tłum, który 5 listopada 2010 r., w dniu otwarcia tarnowskiej placówki, pojawił się pod jej drzwiami, zupełnie ich zaskoczył. - Proszę sobie wyobrazić, że w ciągu pierwszych dni przyszło do nas ponad 1000 osób! - Urszula Zych, jedna z wychowawczyń, wciąż nie może ochłonąć z wrażenia. I przyznaje, że radość mieszała się z przerażeniem: jak taką masę ogarnąć?

Udało się jednak. Szybko podzielili młodzież na grupy - kto na gitarę? kto na taniec? kto na angielski? - i zaczęli działać.

Tłumy przybyłych udowodniły jedno: że pomysł umieszczenia nowej placówki w najbliższym sąsiedztwie galerii handlowej był strzałem w dziesiątkę.

Bo jesteście tego warci

- Uznaliśmy, że galerie powinny zostać wyposażone w inne...

12067

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]