Reklama

Podwórko pod dachem

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Skoro galerie handlowe są dziś współczesnymi ulicami, to prócz sklepów powinny się w nich znaleźć także ośrodki rozwoju młodzieży - uznali działacze stowarzyszenia Siemacha. Urządzili już dwa: w Tarnowie i Krakowie.
M

Myśleli: przyjdzie sto, góra dwieście dzieci. Tak zwykle jest na starcie nowego oddziału. Ale tłum, który 5 listopada 2010 r., w dniu otwarcia tarnowskiej placówki, pojawił się pod jej drzwiami, zupełnie ich zaskoczył. - Proszę sobie wyobrazić, że w ciągu pierwszych dni przyszło do nas ponad 1000 osób! - Urszula Zych, jedna z wychowawczyń, wciąż nie może ochłonąć z wrażenia. I przyznaje, że radość mieszała się z przerażeniem: jak taką masę ogarnąć?

Udało się jednak. Szybko podzielili młodzież na grupy - kto na gitarę? kto na taniec? kto na angielski? - i zaczęli działać.

Tłumy przybyłych udowodniły jedno: że pomysł umieszczenia nowej placówki w najbliższym sąsiedztwie galerii handlowej był strzałem w dziesiątkę.

Bo jesteście tego warci

- Uznaliśmy, że galerie powinny zostać wyposażone w inne...

12067

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]