Reklama

Lata 2012–2000

Lata 2012–2000

27.09.2012
Czyta się kilka minut
1886: SIEMACHA jest już na świecie!
Początek ekspansji SIEMACHY, otwarcie dwóch nowych placówek dla młodzieży w Krakowie. Fot. Archiwum Siemachy
2

2012: SIEMACHA jest trójwymiarowa (3D): wychowanie, sport, terapia. Staje się organizacją ogólnopolską, prowadzi działalność w Krakowie, Tarnowie, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Kielcach oraz w powiatach myślenickim i wielickim.

2011: SIEMACHA zyskuje partnera strategicznego w postaci Fundacji PKO Banku Polskiego. Prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło odwiedza SIEMACHĘ.

2010: Premier Donald Tusk otwiera w Tarnowie pierwszą w Polsce placówkę edukacyjno-wychowawczą dla młodzieży zlokalizowaną w galerii handlowej Gemini Park. Podobną placówkę SIEMACHA otworzyła w Krakowie w Bonarka City-Center.

2009: Rozpoczyna działalność Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie. SIEMACHA organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży na szeroką skalę.

2011: Otwarcie ośrodka wypoczynkowego DEMOS dla dzieci w Odporyszowie k. Tarnowa.

2007: SIEMACHA otrzymuje wyróżnienie w konkursie Pro Publico Bono.

2006: SIEMACHA uruchamia Krakowski Instytut Psychoterapii nawiązujący do idei Antoniego Kępińskiego i otwiera pierwszy dom dziecka.

2005: SIEMACHA rozpoczyna działalność wychowawczą w Nowej Hucie.

2004: SIEMACHA przekształca się w Stowarzyszenie i gromadzi ponad stuosobową grupę członków.  

2003: Ostateczne rozstanie z Fundacją im. ks. Siemaszki. Powstaje nowa strategia rozwoju organizacji. Spotkanie wychowanków SIEMACHY z Lechem Wałęsą.

2002: Firma Philip Morris sponsorem głównym SIEMACHY. Otwarcie dwóch kolejnych placówek dla młodzieży w Krakowie.

2001: SIEMACHA laureatem prestiżowej nagrody TOTUS przyznawanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Premier Jerzy Buzek gościem SIEMACHY.

2000: Rozpoczyna się budowa ośrodka wypoczynkowego w Odporyszowie k. Tarnowa. Dziś, w 2012 r., startujemy tu z całkiem nowym projektem: budowany jest od podstaw Dom Dziecka. Już w trzecim kwartale 2013 r. opiekę w nim znajdzie czternaścioro wychowanków. Będą samodzielnie pielęgnować ogród i dbać o porządek, robić zakupy i rozliczać rachunki. Partnerem Strategicznym projektu są Fundacja PKO Banku Polskiego oraz firma Inter-Bud Developer.

1999: SIEMACHA rozpoczyna ścisłą współpracę z Urzędem Miasta Krakowa. Organizuje pierwszy Młodzieżowy Festiwal Sportu JULIADA z udziałem młodzieży z Nowego Jorku na Rynku Głównym w Krakowie.

1998: Początek ekspansji SIEMACHY, otwarcie dwóch nowych placówek dla młodzieży w Krakowie.

1997: Powstaje grupa liderska PROGRES. Liderzy wyjeżdżają do Włoch i na Maltę.

1996: Placówka na Długiej w Krakowie przekracza liczbę 300 wychowanków.

1995: Rozwija się współpraca z Polonią amerykańską w Nowym Jorku. Powstają prace magisterskie na temat idei wychowawczych SIEMACHY.

1994: Pierwsze wakacje SIEMACHY w miejscowości Prądówka w Wielkopolsce.

1993: SIEMACHA rozpoczyna działalność na ul. Długiej 42 w Krakowie. Świadkiem jej narodzin jest kard. Franciszek Macharski. I odtąd będzie już zawsze...

1886: SIEMACHA jest już na świecie. Pojawia się Coca-Cola, pierwszy automobil, ks. Kazimierz Siemaszko odkrywa wychowanie rówieśnicze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]