Reklama

Po co nam szatan

Po co nam szatan

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Książki, których tematyka wiąże się z diabłem, sprawiają pewną trudność. Czytanie o faktach związanych z objawiającym się ludziom diabłem pozostawia zawsze z pytaniem: jaka nauka wynika z poznania objawów opętania i przebiegu egzorcyzmu?
B

Być może sensem takich lektur jest dawanie świadectwa o istnieniu świata duchowego w ogóle. Tak chyba należy rozumieć intencje autora i wydawcy "Obrzędu". Sensacyjny podtytuł ("Tajemnice współczesnych egzorcystów"), projekt okładki, rozpoczęcie książki dramatycznym opisem egzorcyzmu - mają przykuwać uwagę. A jednak książka wkrótce zwalnia tempo, studzi nastrój i staje się czymś bardziej prozaicznym, ale i przez to z gruntu uczciwym. Przedstawia wynik prywatnego "śledztwa" na temat egzorcyzmów, jest dość rozwlekłym opisem wydarzeń i refleksji, jakie stały się udziałem ks. Gary’ego Thomasa z USA, wysłanego do Rzymu na kurs egzorcystów.

Można się spierać, czy sposób, w jaki to sfabularyzowano, jest najtrafniejszy (opisy kafejek, ulic, sal wykładowych?). Pomiędzy takimi rozdziałami znaleźć można dygresje o upadłych aniołach - efekt zetknięcia się autora z ...

2535

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]