Reklama

Płyta Misteria Paschalia 2010!

Płyta Misteria Paschalia 2010!

30.03.2010
Czyta się kilka minut
Na Święta Wielkiej Nocy, jak co roku, "Tygodnik Powszechny" przygotował prezent dla czytelników - płytę z muzyką barokową Misteria Paschalia.
Płyta Misteria Paschalia 2010
Z

Zawiera ona nagrania z Festiwalu Misteria Paschalia, organizowanego w Krakowie od 7 lat.

Co roku do Krakowa przyjeżdżają najciekawsi dyrygenci, najbardziej utytułowane zespoły i utalentowani wykonawcy, dzięki czemu stolica Małopolski staje się jednocześnie stolicą muzyki barokowej w najlepszym wydaniu. Fragmenty poprzednich festiwali zamieszczaliśmy na płytach dołączanych do "Tygodnika Powszechnego". W tym roku zrobimy to po raz czwarty.

Na tegorocznej edycji płyty dołączonej znajdują się obszerne fragmenty oratorium "Gesu sotto il peso della croce" Gian Francesco de Majo kompozytora, którego muzykę Mozart określił jednym słowem - bellissima! Skomponowane przez wybitnego Neapolitanczyka w 1764 roku dzieło zostało wykonane w Polsce po raz pierwszy w 2006 roku przez słynna formacje Europa Galante prowadzoną przez Fabia Biondiego...

1530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]