Reklama

Ładowanie...

Płyta Misteria Paschalia 2010!

30.03.2010
Czyta się kilka minut
Na Święta Wielkiej Nocy, jak co roku, "Tygodnik Powszechny" przygotował prezent dla czytelników - płytę z muzyką barokową Misteria Paschalia.
Płyta Misteria Paschalia 2010
Z

Zawiera ona nagrania z Festiwalu Misteria Paschalia, organizowanego w Krakowie od 7 lat.

Co roku do Krakowa przyjeżdżają najciekawsi dyrygenci, najbardziej utytułowane zespoły i utalentowani wykonawcy, dzięki czemu stolica Małopolski staje się jednocześnie stolicą muzyki barokowej w najlepszym wydaniu. Fragmenty poprzednich festiwali zamieszczaliśmy na płytach dołączanych do "Tygodnika Powszechnego". W tym roku zrobimy to po raz czwarty.

Na tegorocznej edycji płyty dołączonej znajdują się obszerne fragmenty oratorium "Gesu sotto il peso della croce" Gian Francesco de Majo kompozytora, którego muzykę Mozart określił jednym słowem - bellissima! Skomponowane przez wybitnego Neapolitanczyka w 1764 roku dzieło zostało wykonane w Polsce po raz pierwszy w 2006 roku przez słynna formacje Europa Galante prowadzoną przez Fabia Biondiego...

1530

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]