Reklama

Pieśni na przemian

Pieśni na przemian

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Papież ma przed sobą pielgrzymkę do kraju, w którym duszpasterstwo od polityki dzieli bardzo cienka linia. A na dodatek miejscowi chrześcijanie i muzułmanie wciąż z rozrzewnieniem wypowiadają słowa „baba bulandi”, „polski papież”.
J

Jan Paweł II pozostaje obiektem ich westchnień. Przez całe ubiegłe lato jego gigantyczny portret wisiał na placu Sasin w sercu Aszrafije, chrześcijańskiej dzielnicy Bejrutu. Mniejsze wizerunki przykleja się w oknach lokalnych sklepików. – Jesteś z Polski?! Tak jak papież! – ekscytuje się Terese, która prowadzi niewielki salon kosmetyczny przy Sasin. Lecz w piątek 14 września, na drodze prowadzącej z lotniska, razem z dwuletnią córką i mężem-Ormianinem Terese pójdzie przywitać „niemieckiego papieża”.

– Polski czy niemiecki, czyż nie jest zwierzchnikiem wszystkich katolików? – dopytuję, gdy Terese staranie maluje mi paznokcie warstwą różowego lakieru, ponoć najmodniejszego tego lata. – Zgoda, papież to papież, ale u nas w Libanie pochodzenie się liczy! – Terese spogląda uważnie w moje oczy i spryskuje komplet odmienionych paznokci sprejem przyspieszającym wysychanie.

...

7697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]