Reklama

Na polu minowym

Na polu minowym

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Motywem przewodnim pielgrzymki było pojednanie różnych wyznań na Bliskim Wschodzie. A także apel do arabskich chrześcijan, by nie uciekali z tego regionu mimo wojen, braku perspektyw i rosnącego w siłę radykalnego islamu.
Podczas spotkania Benedykta XVI z młodzieżą wzmocniono siły bezpieczeństwa ze względu na dużą liczbę uczestniczących w nim Syryjczyków. Bkerké, 15 września 2012 r. Fot. Alessia Giuliani / POLARIS / EAST NEWS
T

Traf chciał, że akurat w miniony piątek 14 września – czyli w dniu, w którym Benedykt XVI przybywał do Libanu – w nadmorskim Trypolisie, na północy kraju, miały miejsce gwałtowne zamieszki. Było ostro: demonstranci wysadzili w powietrze budynek mieszczący dwie amerykańskie restauracje sieciowe Hardy’s i KFC; w starciach z policją zginął jeden z demonstrantów.

GORĄCY ISLAMSKI TYDZIEŃ

Tak wyglądał tutejszy wkład – i zarazem istotny kontekst papieskiej wizyty – do wielkiej fali protestów i oburzenia, która w minionym tygodniu przelewała się właściwie przez wszystkie kraje muzułmańskie, od Afryki Północnej przez Bliski Wschód po Azję [patrz komentarz na stronie 9 – red.]. A wszystko z powodu wyprodukowanego w USA filmu, obrażającego proroka Mahometa. Ten antyislamski filmik, udostępniony w internecie akurat teraz, w czasie rocznicy zamachów z 11 września...

12617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]