Reklama

Ładowanie...

Pieniądze na misję

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Zapowiedź likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego padła z ust nowego szefa rządu. Zbliża się czas decyzji co do sposobu finansowania mediów publicznych.
A

Abonament to hasło nośne, jednak w kolejności decyzji sprawa ostatnia. Najpierw trzeba powiedzieć, jakie media publiczne są nam potrzebne - zarówno gdy chodzi o program, jak wielkość i kształt organizacyjny. Jeśli to już ustalimy, trzeba sprawdzić koszty. I wtedy dopiero szukać metod finansowania albo rezygnować z pomysłów zbyt kosztownych.

Abonament to podstawa

Unia Europejska pozostawia państwom członkowskim prawo do szczegółowego określania zadań mediów publicznych. W świetle jej dokumentów "misja" to realizacja zróżnicowanych celów publicznych, nadawanie "zrównoważonej i zróżnicowanej oferty programowej", która ma służyć "zaspokajaniu demokratycznych, socjalnych i kulturowych potrzeb danego społeczeństwa". Cechą mediów publicznych ma być uniwersalność treści, szeroka oferta programowa kanałów ogólnych, ale i różnorodność...

8747

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]