Reklama

Pielgrzymka w sanitarnym rygorze

Pielgrzymka w sanitarnym rygorze

29.06.2020
Czyta się kilka minut
Z

Z powodu pandemii inaczej będą w tym roku wyglądać piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Niektóre diecezje poinformowały już o zmianach na swoich stronach internetowych. W 309. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej wezmą udział jedynie przewodnicy grup – ok. 50 osób. W plecakach poniosą intencje złożone przez pątników. Natomiast 40. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna będzie wyłącznie duchowa: codziennie od 5 do 14 sierpnia w kościele akademickim św. Anny będzie wieczorem odprawiana msza, po której poszczególne grupy pielgrzymki poprowadzą Apel Jasnogórski. Z kolei 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się sztafetowo – każdy dzień trasy przejdzie inna grupa. Trasę 28. Ełckiej Pieszej Pielgrzymki przejdą sami księża, reprezentując poszczególne grupy. Z organizacji pieszej pielgrzymki zrezygnowali w tym roku krakowscy dominikanie. „Nie chcemy narażać na szwank Waszego zdrowia i życia” – tłumaczy potencjalnym pątnikom krakowski przeor. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]