Reklama

„Petrarka z Krasnegostawu” i zachwycony Stasiuk

„Petrarka z Krasnegostawu” i zachwycony Stasiuk

21.01.2013
Czyta się kilka minut
„Trzeba zrobić, żeby ludzie go czytali” – powiada w żołnierskim stylu Andrzej Stasiuk i wspiera kampanię popularyzującą twórczość Stanisława Bojarczuka, zwanego „Petrarką z Krasnegostawu”.

„I takie wiersze (w dodatku sonety!) pisał?!” – zachwyca się poezją Bojarczuka, który wykształcony jeszcze mniej niż skromnie, z dala od centrów, pasąc krowy układał słowa w kobierce.

Rozmowę Mariusza Kargula z Andrzejem Stasiukiem o Bojarczuku opublikowaliśmy w „Tygodniku Powszechnym” nr 1/2012. Rozmowa dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem: powszech.net/bojarczuk

Teraz przeprowadzą oni rozmowę z udziałem publiczności pt. „Petrarka z Krasnegostawu”

O fenomenie poetyckim Stanisława Bojarczuka rozmawiać będą: Andrzej Stasiuk, Mariusz Kargul i Artur Borzęcki. Prowadzenie: Magdalena Bąk.

25 stycznia 2013, godz. 18.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli ul. 1 Sierpnia 9, 37-450 Stalowa Wola

WSTĘP WOLNY

Podczas spotkania można będzie nabyć najnowsze...

1015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]