Reklama

Ładowanie...

„Petrarka z Krasnegostawu” i zachwycony Stasiuk

21.01.2013
Czyta się kilka minut
„Trzeba zrobić, żeby ludzie go czytali” – powiada w żołnierskim stylu Andrzej Stasiuk i wspiera kampanię popularyzującą twórczość Stanisława Bojarczuka, zwanego „Petrarką z Krasnegostawu”.

„I takie wiersze (w dodatku sonety!) pisał?!” – zachwyca się poezją Bojarczuka, który wykształcony jeszcze mniej niż skromnie, z dala od centrów, pasąc krowy układał słowa w kobierce.

Rozmowę Mariusza Kargula z Andrzejem Stasiukiem o Bojarczuku opublikowaliśmy w „Tygodniku Powszechnym” nr 1/2012. Rozmowa dostępna jest na naszej stronie internetowej pod adresem: powszech.net/bojarczuk

Teraz przeprowadzą oni rozmowę z udziałem publiczności pt. „Petrarka z Krasnegostawu”

O fenomenie poetyckim Stanisława Bojarczuka rozmawiać będą: Andrzej Stasiuk, Mariusz Kargul i Artur Borzęcki. Prowadzenie: Magdalena Bąk.

25 stycznia 2013, godz. 18.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli ul. 1 Sierpnia 9, 37-450 Stalowa Wola

WSTĘP WOLNY

Podczas spotkania można będzie nabyć najnowsze...

1015

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]