Reklama

Ładowanie...

Peru: Z ulicy do domu

Peru: Z ulicy do domu

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Ayllu Situwa” to dom niezwykły. Prowadzony przez Polaka, JACKA KLISOWSKIEGO, przyjmuje na wychowanie dzieci ulicy.
Fot. Archiwum Fundacji Papaya
O

Obecnie mieszka w nim pięciu chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Powstał po to, aby dać im możliwość zmiany, na którą nie mieliby szansy, gdyby błąkali się po ulicach ponad siedmiomilionowej stolicy Peru.

„Problem dzieci ulicy dotyczy już kilku pokoleń dzieci przyjeżdżających do miast z wiosek w górach lub Amazonii w poszukiwaniu lepszego życia” – wyjaśnia PAULINA SZYDŁOWSKA z Fundacji Papaya, która do domu „Ayllu Situwa” wysyła wkrótce kolejną wolontariuszkę z Polski. „Często nie znajdują pracy, mieszkają w dzielnicach biedy. Problem dotyczy też np. dzieci, które uciekają z domów z powodu alkoholizmu rodziców”. W życie domu angażuje się wiele osób. Pomagają chłopcom w lekcjach, bawią się, wychowują, zabierają na weekendy. Chodzi o to, aby nigdy nie pomyśleli, że mieszkają w domu dziecka. Przed wolontariuszką z Polski ambitne zadanie: będzie trenować i uczyć sportu dzieciaki z domu i jego sąsiedztwa – po to, aby się lepiej poznały.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]