Reklama

Pawilon Józefa Czapskiego

Pawilon Józefa Czapskiego

25.04.2016
Czyta się kilka minut
Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło przy ul. Józefa Piłsudskiego 12 swój nowy oddział, poświęcony życiu i twórczości wybitnego malarza, pisarza (żył w latach 1896–1993).
Fot. Mirosław Żak / MNK
W

W ramach stałej ekspozycji można oglądać dzieła Czapskiego, „pokój świadka historii” – przestrzeń poświęconą zbrodni katyńskiej – oraz rekonstrukcję jego gabinetu-pracowni w siedzibie kierowanej przez Jerzego Giedroycia „Kultury” w Maisons-Laffitte. Wystawa czasowa prezentuje dzieła Czapskiego, w tym jego legendarne dzienniki – zostawił po sobie 278 bogato ilustrowanych tomów. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]