Reklama

Partner sparingowy

Partner sparingowy

27.04.2007
Czyta się kilka minut
Wojciech Skalmowski
-

---ramka 504977|prawo|1---JAN STRZAŁKA: - Pierwszy list do Sławomira Mrożka napisał Pan w 1970 r., ostatni w 2003. Z jakimi uczuciami czyta Pan dziś swoje listy, np. sprzed trzydziestu lat?

WOJCIECH SKALMOWSKI: - Mając wrażenie, jak gdyby pisał je ktoś całkiem inny, choć z drugiej strony Mrożek powiedział kiedyś - z czym się zgadzam - że naprawdę istnieje tylko przeszłość; czytając więc owe listy czułem, jakby przestały już być moją własnością, ale zarazem istnieją one jako dowód tego, co jest ponad wszelką wątpliwość.

- Co w tej korespondencji opiera się czasowi, co pozostaje Pana nieprzemijającą własnością?

- Trudno mi odpowiedzieć, ale sądzę, że nasze rozważania o Polsce czy zachodniej cywilizacji; reszta zaś to co najwyżej ,,zapis fonograficzny" naszych ówczesnych przeżyć. Sławek jest...

5217

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]