Reklama

Ładowanie...

Papież Franciszek gargulcem

Papież Franciszek gargulcem

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Mała kamienna figura przedstawiająca postać papieża zdobi od ubiegłego tygodnia portal słynnej średniowiecznej katedry w Kolonii w Niemczech.
BUCCO HERBERT / REX / SHUTTERSTOCK / EAST NEWS
G

Gargulec ma funkcję czysto dekoracyjną, nie jest częścią systemu odprowadzającego deszczówkę” – wyjaśnia Peter Füssenich, dyrektor stowarzyszenia konserwatorów kolońskiej świątyni, które od lat, przy okazji prowadzonych remontów, honoruje w ten sposób ważne osobistości. Oprócz Franciszka w kamieniu lub szkle (na witrażowych oknach) zostali uwiecznieni m.in. John F. Kennedy i Charles de Gaulle, a także… Nikita Chruszczow i piłkarze FC Köln. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]