Reklama

Państwo to nie my

Państwo to nie my

16.08.2011
Czyta się kilka minut
- Nie mieliśmy swojego Smoleńska, ale naszą degrengoladę można porównać do tej w wojsku - mówią policjanci. - Bandyta z bejsbolem ma się nas bać, a częściej się śmieje!
P

Prawda o tej robocie to nie wypisywanie mandatów, obsługa festynów czy przejażdżki służbowym samochodem po hamburgery. Na potwierdzenie tej tezy młodszy aspirant Grzegorz Płatek ze Strzelec Opolskich - ostrzyżony na krótko, krępy trzydziestoparolatek z wykrzywioną od ciosu sprzed lat przegrodą nosową - dysponuje dwoma, przetrzymywanymi w szufladzie służbowego biurka dowodami.

Dowód pierwszy? Spięty zszywaczem plik dokumentów policyjnych; kronika wypadków ekstremalnych - ponad 20 przypadków lżenia oraz naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, a konkretnie aspiranta Płatka i jego partnerów. Np. pierwszy rok służby - wbicie w ciało interweniującego aspiranta sztachety z gwoździem w plecy czy wstrząs mózgu od ciosu przy okazji interwencji domowej.

Dowód drugi? Złożona w kostkę granatowa koszula policyjna, którą Płatek, siedząc za biurkiem w ...

20655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]