Reklama

Pani Prezydent?

Pani Prezydent?

28.09.2003
Czyta się kilka minut
Przez pierwszą kadencję prezydent myśli, jak zostać na drugą. A podczas drugiej może zająć się tym, co po nim zostanie. To amerykańskie spostrzeżenie spróbujmy dopasować do Polski. Co zostanie po prezydencie Kwaśniewskim, kiedy w 2005 r. opuści stanowisko? Jolanta Kwaśniewska, jako kolejny prezydent III RP?.
N

Nie będzie nieszczęścia, jeśli pani Kwaśniewska wystartuje, ani gdy wygra. Mogłaby nawet nieźle sprawić się z rolą prezydenta, której teraz przygląda się z bliska. Ale nie wydaje się, aby był to najlepszy pomysł dla państwa polskiego i państwa Kwaśniewskich.

W sondażu przeprowadzonym na zamówienie “Polityki" Jolanta Kwaśniewska zdobyła 34 proc. poparcia jako ewentualny następny prezydent RP. Zawodowi politycy natomiast uzyskiwali od 8 procent do zera. Nie mówi to wiele o tym, jak Polacy głosowaliby w prawdziwych wyborach. W sondażu wyrazili sympatię dla żony prezydenta i, pośrednio, uznanie dla jego prezydentury. Prezydent stał się zresztą na tyle popularny, że spekulowano nawet jakiś czas na temat zmiany Konstytucji, aby mógł kandydować na trzecią kadencję.

Aleksander Kwaśniewski odciął się od tego. I słusznie. Projekt nie zebrałby...

7919

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]