Reklama

Ładowanie...

pałacyk Czapskich w Krakowie

pałacyk Czapskich w Krakowie

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Projekt „Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie” to remont zabytkowego XIX-wiecznego Pałacyku Czapskich i rewitalizacja otaczającego go ogrodu.
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie
W

W mieszczącym się w centrum Krakowa Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Piłsudskiego 12) przechowywana jest bezcenna, najlepsza na świecie kolekcja polskich monet, medali i banknotów, której trzonem jest zbiór podarowany przez spadkobierców hrabiego Emeryka Hutten-Czapskiego.

Dzięki realizacji projektu w Pałacyku Czapskich (na zdjęciu po lewej) powstanie nowoczesna placówka poświęcona numizmatyce, spełniająca wszelkie współczesne standardy muzealne. Kolekcja zostanie ponownie, po kilkudziesięciu latach, zaprezentowana publiczności na stałej ekspozycji. W czerwcu 2013 roku nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas realizacji projektu: 2009–2013

Wartość projektu: 23 143 477 PLN

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 19 661 968 PLN

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]