Reklama

pałacyk Czapskich w Krakowie

pałacyk Czapskich w Krakowie

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Projekt „Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie” to remont zabytkowego XIX-wiecznego Pałacyku Czapskich i rewitalizacja otaczającego go ogrodu.
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie
W

W mieszczącym się w centrum Krakowa Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Piłsudskiego 12) przechowywana jest bezcenna, najlepsza na świecie kolekcja polskich monet, medali i banknotów, której trzonem jest zbiór podarowany przez spadkobierców hrabiego Emeryka Hutten-Czapskiego.

Dzięki realizacji projektu w Pałacyku Czapskich (na zdjęciu po lewej) powstanie nowoczesna placówka poświęcona numizmatyce, spełniająca wszelkie współczesne standardy muzealne. Kolekcja zostanie ponownie, po kilkudziesięciu latach, zaprezentowana publiczności na stałej ekspozycji. W czerwcu 2013 roku nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas realizacji projektu: 2009–2013

Wartość projektu: 23 143 477 PLN

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 19 661 968 PLN

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]