Reklama

Ładowanie...

Oświadczenie

Oświadczenie

17.04.2007
Czyta się kilka minut
W tekście "Chcę współpracować" ("TP" nr 15/07) zamieściliśmy historię aresztowania Bolesława Piaseckiego opartą na dokumentacji archiwalnej oraz jego memoriały skierowane do władz sowieckich. Po opublikowaniu materiałów dowiedzieliśmy się, że memoriały zostały ogłoszone drukiem przez Panów Romualda Niedzielkę i Bartłomieja Noszczaka w wydawanym przez jezuitów miesięczniku "Przegląd Powszechny" (nr 5/2006). Nie pozostaje nam nic innego niż przyznać, że nie dopełniliśmy wymogu staranności, choć sami wielokrotnie domagaliśmy się tego od innych. W istocie nie wiedzieliśmy, że przygotowane przez nas do druku memoriały Bolesława Piaseckiego zostały już opublikowane. Gdybyśmy o tym wiedzieli, nie przyszło by nam do głowy ogłaszać je ponownie. Słabym usprawiedliwieniem jest fakt, że "Przegląd Powszechny", w którym Pan Bartłomiej Noszczak opublikował memoriały, nie jest czasopismem historycznym i jedynie co pewien czas publikuje artykuły dotyczące historii, a więc z czysto zawodowego punktu widzenia nie musimy go czytać. Sytuacja jest o tyle jeszcze dla nas niezręczna, że jeden z nas jest promotorem, a drugi recenzentem rozprawy doktorskiej pana Noszczaka, wobec którego poczuwamy się do winy.
P

Przepraszamy.

ANDRZEJ FRISZKE, ANDRZEJ PACZKOWSKI

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]