Reklama

Ołeh Sencow kończy głodówkę

Ołeh Sencow kończy głodówkę

09.10.2018
Czyta się kilka minut
U

Ukraiński reżyser, który w rosyjskiej kolonii karnej odbywa wyrok 20 lat więzienia – został skazany w 2015 r. za „terroryzm” (w istocie: za sprzeciw wobec aneksji Krymu) – napisał w odręcznym liście przekazanym przez adwokata, że zaprzestaje trwającej od maja głodówki, gdyż władze więzienne zagroziły, że będą go przymusowo karmić. Głodując, Sencow przyjmował tylko płyny; ostatnio jego stan bardzo się pogorszył. Reżyser głodował, żądając wolności nie tylko dla siebie, ale też dla prawie 90 obywateli Ukrainy, którzy przebywają dziś w rosyjskich więzieniach (część z nich to tatarscy i ukraińscy aktywiści z Krymu). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]