Reklama

Ładowanie...

Oleg Sencow jest w coraz gorszym stanie

Oleg Sencow jest w coraz gorszym stanie

26.06.2018
Czyta się kilka minut
EVGENY FELDMAN / AP / EAST NEWS
U

Ukraiński reżyser, aresztowany przez Rosjan w 2014 r. na Krymie i skazany na 20 lat za „terroryzm” (tj. kwestionowanie przynależności Krymu do Rosji), prowadzi od połowy maja strajk głodowy, domagając się wolności dla wszystkich ukraińskich i tatarskich więźniów politycznych w rosyjskich więzieniach. Władze więzienne podają mu dożylnie płyny i witaminy. Po 40 dniach głodówki stracił 20 kg. Rzecznik prezydenta Putina powiedział w minionym tygodniu, że Sencow musi sam prosić o ułaskawienie. Reżyser odparł (przez swego adwokata), że nigdy nie poprosi Putina o łaskę.©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]