Reklama

Oleg Sencow jest w coraz gorszym stanie

Oleg Sencow jest w coraz gorszym stanie

26.06.2018
Czyta się kilka minut
EVGENY FELDMAN / AP / EAST NEWS
U

Ukraiński reżyser, aresztowany przez Rosjan w 2014 r. na Krymie i skazany na 20 lat za „terroryzm” (tj. kwestionowanie przynależności Krymu do Rosji), prowadzi od połowy maja strajk głodowy, domagając się wolności dla wszystkich ukraińskich i tatarskich więźniów politycznych w rosyjskich więzieniach. Władze więzienne podają mu dożylnie płyny i witaminy. Po 40 dniach głodówki stracił 20 kg. Rzecznik prezydenta Putina powiedział w minionym tygodniu, że Sencow musi sam prosić o ułaskawienie. Reżyser odparł (przez swego adwokata), że nigdy nie poprosi Putina o łaskę.©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Brońmy życia !Proszę o monitorowanie losów reżysera !
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]