Reklama

„Odpowiedź wiernych na Halloween”

„Odpowiedź wiernych na Halloween”

03.11.2014
Czyta się kilka minut
W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w polskich miastach odbyły się marsze świętych i modlitewne czuwania.
Fot. Andrzej Sidor / FORUM
W

W Suwałkach (na zdjęciu) maszerowało kilkaset młodych ludzi z obrazami świętych. Bp Marian Rojek z diecezji zamojsko-lubaczowskiej mówił w kazaniu podczas uroczystości w Tomaszowie Lubelskim, że marsze to odpowiedź wiernych na Halloween. – Róbmy raban w Kościele i w społeczności, w jakiej żyjemy, jak nas zachęcał Ojciec Święty Franciszek. Zwołujemy swoiste prowokacyjne święte ruszenie. Wzywajmy siebie osobiście i innych chrześcijan oraz ludzi dobrej woli do tego, abyśmy byli świętymi. Pokazujmy światu, iż pięknie jest być człowiekiem świętym – zachęcał bp Rojek.

609

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]