Reklama

Oddział intensywnej głodówki

Oddział intensywnej głodówki

16.04.2018
Czyta się kilka minut
GRAŻYNA MAKARA
O

Odwapnienie, zmiękczenie i zniekształcenie kośćca, niedokrwistość, nadmierna pobudliwość mięśniowa, drżenie i bolesne skurcze mięśni, stany lękowe, bezsenność, nadciśnienie. To nie lista chorób najskuteczniej leczonych w polskich szpitalach. Wprost przeciwnie: zestawienie schorzeń, do których może się przyczynić… szpitalne żywienie.

Raport NIK na ten temat wykazał ­ponadto m.in., że średni dzienny koszt wyżywienia w skontrolowanych szpitalach wynosi między 9,55 a 17,99 zł (koszt surowców między 3,70 a 8,46 zł); że pacjenci dostają posiłki nieadekwatne do stanu zdrowia i złożone ze składników niskiej jakości; że w niemal połowie szpitali korzystających z usług cateringowych nie ma dietetyka. ©(P)

Czytaj także: "Polskie szpitale karmią gorzej niż niejeden przydrożny bar": raport "TP" o szpitalnym żywieniu

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]