Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

30.09.2013
Czyta się kilka minut
24 – 30 września 2013
Ś

Święci papieże. Watykan ogłosił, że wspólna kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia 2014 r.

Kościół i pedofilia. Polska prokuratura, po piśmie od śledczych z Dominikany, wszczęła śledztwo w sprawie b. nuncjusza w tym kraju, abp. Józefa Wesołowskiego, i również pracującego na wyspie ks. Wojciecha Gila, podejrzanych o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Niemal równocześnie TVN 24 poinformował, że ks. Grzegorz K., skazany za molestowanie nieletnich (wyrok w zawieszeniu), jeszcze w tym tygodniu sprawował urząd proboszcza i nadzór nad ministrantami w Tarchominie, w diecezji warszawsko-praskiej. Episkopat zareagował zwołaniem konferencji prasowej, na której sekretarz KEP bp Wojciech Polak powiedział: „»Przepraszam« to najsłabsze słowo, które można powiedzieć”. W Krakowie rozpoczął się kurs dla księży, sióstr zakonnych i...

4911

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]