Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

07.09.2013
Czyta się kilka minut
3 – 6 września 2013
O

OFE na wykrwawienie. Rząd przedstawił projekt zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych, które pozwolą poprawić statystyki finansów publicznych. Od przyszłego roku fundusze nie będą mogły inwestować pieniędzy w obligacje skarbu państwa, a środki, które już w nich ulokowały, muszą przekazać do ZUS (pozwoli to obniżyć dług publiczny z 55 do ok. 47 proc. PKB). Fundusze wciąż będą mogły inwestować w akcje, a Polacy otrzymają wybór pozostawienia swoich oszczędności emerytalnych w OFE lub przenosin do ZUS – będą jednak mieli na to trzy miesiące, a jeśli w tym czasie nie podejmą decyzji, ich pieniądze trafią do ZUS. Na ogłoszone zmiany giełda zareagowała spadkiem kursów akcji (w ciągu dwóch dni z parkietu zniknęły 52 mld zł), skrytykowali je także we wspólnym oświadczeniu b. premier Jerzy Buzek i b. wicepremier Jerzy Hausner.

Krynica mądrości. Na...

4829

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]