Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

22.07.2013
Czyta się kilka minut
16 – 22 lipca 2013
B

Budżet do zmiany. Donald Tusk poinformował, że na skutek kryzysu tegoroczne dochody będą aż o 24 mld zł niższe od zamierzonych, rząd skieruje więc do Sejmu projekt nowelizacji. 8 mld mają zaoszczędzić poszczególne ministerstwa, ale o 16 mld powiększy się deficyt – osiągnie ponad 51 mld zł. Przyjęcie nowelizacji wymaga zmian również w ustawie o finansach publicznych, bo relacja długu publicznego do PKB przekroczy zapisany w niej pierwszy próg ostrożnościowy, czyli 50 proc. Minister finansów Jacek Rostowski zapowiada, że reguła ostrożnościowa zostanie zawieszona w tym i przyszłym roku, premier tłumaczy, że zadłużanie państwa jest korzystniejsze niż duszące konsumpcję i inwestycje cięcie wydatków. Rynki, które od miesięcy nie wierzyły w realizm założeń dotychczasowej ustawy budżetowej, przyjęły zapowiedzi rządu ze spokojem.

Obywatelu, nie głosuj....

5035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]