Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

17.03.2013
Czyta się kilka minut
12 – 15 marca 2013
H

Habemus Papam. Biskupem Rzymu został 76-letni Jorge Mario Bergoglio, metropolita Buenos Aires i prymas Argentyny, jezuita, który przyjął imię Franciszka. Nowy papież został wybrany w drugim dniu konklawe. „Bracia i siostry, dobry wieczór – powiedział po wyjściu na balkon Bazyliki św. Piotra. – Wiecie, że konklawe miało za zadanie wybrać biskupa Rzymu. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go na końcu świata...”. Następnie pomodlił się za „naszego biskupa, emerytowanego Benedykta”, a przed udzieleniem wiernym błogosławieństwa powiedział: „Zanim biskup pobłogosławi lud, ja proszę, byście wyprosili Pana o wstawiennictwo dla mnie, żebyście poprosili o błogosławieństwo dla waszego biskupa”. Podczas pierwszej Mszy, dla Kolegium Kardynalskiego, zadania, jakie stoją przed nimi, Franciszek określił słowami: „Podążać, budować Kościół, wyznawać wiarę”. Według...

5028

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]