Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

04.03.2013
Czyta się kilka minut
26 lutego – 4 marca 2013
S

Sede vacante. Benedykt XVI złożył urząd, pożegnał się z Kolegium Kardynalskim i wiernymi, a następnie opuścił Watykan i udał się do Castel Gandolfo, gdzie będzie mieszkał do czasu wyremontowania budynku klasztornego w Ogrodach Watykańskich. „Nie porzucam krzyża, pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu” – powiedział ostatniego dnia, dziękując katolikom za miłość i wsparcie. Przed ustąpieniem Benedykt, który obecnie nosi tytuł „emerytowanego papieża” i nadal chodzi w białej sutannie, wprowadził zmiany zezwalające na szybsze rozpoczęcie konklawe.

Niepewność we Włoszech. Wybory parlamentarne w tym kraju nie przyniosły wyraźnego rozstrzygnięcia: zarówno koalicja ugrupowań lewicowych, jak prawica skupiona wokół Silvio Berlusconiego otrzymały po ok. 30 proc. głosów, nieco mniej zebrał tworzony głównie dzięki aktywności internetowej...

4865

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]