Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

04.03.2013
Czyta się kilka minut
26 lutego – 4 marca 2013
S

Sede vacante. Benedykt XVI złożył urząd, pożegnał się z Kolegium Kardynalskim i wiernymi, a następnie opuścił Watykan i udał się do Castel Gandolfo, gdzie będzie mieszkał do czasu wyremontowania budynku klasztornego w Ogrodach Watykańskich. „Nie porzucam krzyża, pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu” – powiedział ostatniego dnia, dziękując katolikom za miłość i wsparcie. Przed ustąpieniem Benedykt, który obecnie nosi tytuł „emerytowanego papieża” i nadal chodzi w białej sutannie, wprowadził zmiany zezwalające na szybsze rozpoczęcie konklawe.

Niepewność we Włoszech. Wybory parlamentarne w tym kraju nie przyniosły wyraźnego rozstrzygnięcia: zarówno koalicja ugrupowań lewicowych, jak prawica skupiona wokół Silvio Berlusconiego otrzymały po ok. 30 proc. głosów, nieco mniej zebrał tworzony głównie dzięki aktywności internetowej...

4865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]