Reklama

Ładowanie...

OBRAZ TYGODNIA

14.01.2013
Czyta się kilka minut
8 – 14 stycznia 2013
O

Orkiestra po raz 21. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka kwestowała na ratowanie dzieci i – po raz pierwszy w swojej historii – godną opiekę medyczną dla seniorów. Dzień po finale na kontach Orkiestry było blisko 40 mln zł.

Wojna o fotoradary. Przygotowany przez rząd Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakłada m.in. odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy dwukrotnie przekroczyli limit prędkości w terenie zabudowanym, oraz wprowadzenie obowiązku ustąpienia miejsca pieszemu, który stanie przy przejściu. W tym roku liczba działających w Polsce fotoradarów ma wzrosnąć z 315 do 475; 29 urządzeń będzie mierzyć prędkość przejazdu na wybranych odcinkach dróg. Ujawnienie tych planów wywołało burzę i kpiny w mediach; jednym z najgłośniej nawołujących do lekceważenia nowych przepisów był redaktor naczelny „Newsweeka...

5293

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]