Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

14.01.2013
Czyta się kilka minut
8 – 14 stycznia 2013
O

Orkiestra po raz 21. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka kwestowała na ratowanie dzieci i – po raz pierwszy w swojej historii – godną opiekę medyczną dla seniorów. Dzień po finale na kontach Orkiestry było blisko 40 mln zł.

Wojna o fotoradary. Przygotowany przez rząd Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakłada m.in. odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy dwukrotnie przekroczyli limit prędkości w terenie zabudowanym, oraz wprowadzenie obowiązku ustąpienia miejsca pieszemu, który stanie przy przejściu. W tym roku liczba działających w Polsce fotoradarów ma wzrosnąć z 315 do 475; 29 urządzeń będzie mierzyć prędkość przejazdu na wybranych odcinkach dróg. Ujawnienie tych planów wywołało burzę i kpiny w mediach; jednym z najgłośniej nawołujących do lekceważenia nowych przepisów był redaktor naczelny „Newsweeka...

5293

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]