Reklama

Oblężenie infolinii

Oblężenie infolinii

08.04.2019
Czyta się kilka minut
Przed kolejnym możliwym dniem brexitu oblężenie przeżywa infolinia Unii Europejskiej.
FRANK AUGSTEIN / AP / EAST NEWS

„Ludzie dzwonią nieprzytomnie, czasem panikują”, powiedziano w jej biurze portalowi Politico.eu. Brytyjczycy pytają, czy po piątku wrócą z urlopu w Hiszpanii, maltańscy studenci – czy zostaną na Wyspach, Niemcy narzekają na nieefektywność brexitu. Czas ucieka: 10 kwietnia zbiera się Rada Europejska. Jeśli Londyn przedstawi plan wyjścia z impasu, brexit opóźni się do 22 maja. Jeśli nie (i jeśli nie zgodzi się na wybory do PE) – 12 kwietnia o północy Zjednoczone Królestwo przestanie być w Unii. Co wtedy? Zawsze można zapytać Europę: tel. 00 800 678 910 11 (połączenie bezpłatne, mówią też po polsku). Na zdjęciu: nowe stanowisko odprawy celnej w angielskim Folkestone, 5 kwietnia 2019 r. ©℗
Na podst. politico.eu

Czytaj także: Marcin Żyła: Twardy brexit zwykłych ludzi

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]