Reklama

Obgryzione do kości

Obgryzione do kości

01.06.2020
Czyta się kilka minut
W

W zbiorze skamieniałości dinozaurów datowanych na około 150 mln lat, pochodzących z Mygatt-Moore Quarry w USA, zachowało się dużo śladów wyżłobionych przez zęby. Większość z nich to dzieło wielkich, drapieżnych allozaurów, które posilały się rozmaitymi roślinożernymi gadami. Ale wśród obgryzionych kości znalazły się także te należące do allozaurów – co sugeruje kanibalizm. Niektóre z nich przyczepione były do mało pożywnych części ciała, a ślady nacięć wskazują także na padlinożerstwo. Według Stephanie Drumheller i współpracowników, autorów odkrycia, zachowania te były odpowiedzią na trudne warunki środowiska. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wolno zapytać, co szczególnie interesującego red. ŁK dostrzegł w tej wiadomości?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]