Reklama

Obchody 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie

Obchody 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie

11.09.2017
Czyta się kilka minut
„Tyle razy powtarzamy, że dość już tego, byśmy się tak sami z premedytacją i determinacją niszczyli. (…)
ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
U

Uwierzmy zatem jeszcze raz, że w Polsce działa taka Siła, która bez gwałtu i przemocy wszystko jednoczy” – mówił o Maryi prymas Polski abp Wojciech Polak podczas głównych obchodów 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie na Warmii. W 1877 r. w ówczesnym zaborze pruskim dwóm nastoletnim Polkom objawiła się wielokrotnie Maryja, przepowiadając w miejscowej polskiej gwarze m.in., że jeśli ludzie będą się modlić, wówczas Kościół w zaborze rosyjskim przestanie być prześladowany, a osierocone parafie w zaborze pruskim (w wyniku Kulturkampfu) otrzymają kapłanów. To jedyne polskie i jedno z zaledwie 12 objawień zatwierdzonych dotychczas przez Kościół. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]