Ładowanie...
O dwoistej naturze rzeczy i ludzi. Spotkanie z Elif Şafak [zobacz transmisję]
O dwoistej naturze rzeczy i ludzi. Spotkanie z Elif Şafak [zobacz transmisję]
Gdy pochodzisz z jednego kraju, ale mieszkasz w drugim, gdy na co dzień posługujesz się dwoma językami, myśląc w nich, mówiąc nimi i pisząc za ich pomocą książki, gdy równie bliska jest ci kultura wschodnia, co zachodnia, to świat i otaczający cię ludzie zdają się posiadać dwoistą naturę. Ale stan ten nie musi wywoływać niepokoju. Przeciwnie, można dzięki temu więcej zobaczyć. Bohaterki i bohaterowie powieści Elif Şafak bardzo często poruszają się między różnymi kulturami. Przewożą opowieści z jednej do drugiej, rozwijając je i przekazując kolejnym pokoleniom.
Şafak urodziła się w Strasburgu, do pewnego momentu wychowywała się za granicą. Jak wyznaje, wciąż musiała nadrabiać i uzupełniać wiedzę o swoim kraju, kulturze i jego żywym języku. Czy odrobiła pracę domową wystarczająco sumiennie? - pytała Agnieszka Aysen Kaim w magazynie CONRAD.
Prowadzenie dzisiejszego spotkania: Grzegorz Jankowicz

Zamiast braw zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w licytacji portretu Josepha Conrada, stworzonego przez Albina Talika specjalnie na tę edycję Festiwalu Conrada. Cały zysk z licytacji zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Tygodnika Powszechnego, w tym organizację Festiwalu Conrada. Licytować można w tym miejscu →

Jeśli nie chcą Państwo licytować, zachęcamy do kupna cegiełki - włóknianej torby z reprodukcją obrazu Albina Talika - można ją kupić w tym miejscu →
„Tygodnik Powszechny” przygotował specjalną ofertę prenumeraty na Festiwal Conrada. Można się z nią zapoznać pod tym adresem → . Do każdej prenumeraty – prezent!
Pełen program Festiwalu Conrada 2020, którego hasłem przewodnim jest „widzialne i niewidzialne”, znajdą Państwo pod adresem conradfestival.pl, natomiast wszystkie magazyny CONRAD, w których przedstawiamy zaproszonych na festiwal gości oraz ich twórczość, odnają Państwo, za darmo, pod adresem powszech.net/conrad.
Organizatorami Festiwalu Conrada są Fundacja Tygodnika Powszechnego, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerami strategicznymi „Tygodnik Powszechny” (od zawsze) oraz poral Allegro (od tego roku).
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]