Reklama

Noc ducha

Noc ducha

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Niedługo po śmierci Matki Teresy do publicznej wiadomości zaczęły docierać informacje na temat jej bolesnych przeżyć wynikających z duchowych ciemności, które towarzyszyły jej przez większą część życia zakonnego.
K

Kiedy opublikowano jej listy, pisane przez lata do różnych kierowników duchowych, wiele osób zaczęło zadawać sobie pytanie, czym było jej doświadczenie, w jaki sposób sobie z nim radziła i jaki był sens tego dojmującego poczucia nieobecności Boga w życiu kobiety, która oddała Mu całe swoje życie?

Prywatne pisma Świętej z Kalkuty odkryły nieznane dotąd oblicze Matki Teresy i sprowokowały liczne dyskusje na temat znaczenia jej "nocy ducha". Jedni uważali, że Matka Teresa oszukiwała tych, którzy na nią patrzyli i przyłączyli się do jej dzieła, czując się zobowiązana do ukrywania prawdy o swoim bólu. Inni w jej duchowych zmaganiach widzieli depresję, niektórzy nawet posunęli się do wniosku, że straciła wiarę.

"Kochałam Jezusa w ciemnościach" to odpowiedź, a właściwie początek odpowiedzi na te pytania. Ta mała książka nie jest traktatem...

1840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]