Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Noc ducha

Noc ducha

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Niedługo po śmierci Matki Teresy do publicznej wiadomości zaczęły docierać informacje na temat jej bolesnych przeżyć wynikających z duchowych ciemności, które towarzyszyły jej przez większą część życia zakonnego.
K

Kiedy opublikowano jej listy, pisane przez lata do różnych kierowników duchowych, wiele osób zaczęło zadawać sobie pytanie, czym było jej doświadczenie, w jaki sposób sobie z nim radziła i jaki był sens tego dojmującego poczucia nieobecności Boga w życiu kobiety, która oddała Mu całe swoje życie?

Prywatne pisma Świętej z Kalkuty odkryły nieznane dotąd oblicze Matki Teresy i sprowokowały liczne dyskusje na temat znaczenia jej "nocy ducha". Jedni uważali, że Matka Teresa oszukiwała tych, którzy na nią patrzyli i przyłączyli się do jej dzieła, czując się zobowiązana do ukrywania prawdy o swoim bólu. Inni w jej duchowych zmaganiach widzieli depresję, niektórzy nawet posunęli się do wniosku, że straciła wiarę.

"Kochałam Jezusa w ciemnościach" to odpowiedź, a właściwie początek odpowiedzi na te pytania. Ta mała książka nie jest traktatem...

1840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]