Reklama

Niemcy się obudzili

Niemcy się obudzili

27.02.2017
Czyta się kilka minut
Dietmar Nietan, poseł SPD, doradca Martina Schulza: Nasz kandydat na kanclerza nie jest prorosyjski. Przeciwnie: on chce silnego Zachodu.
Fot. Deutscher Bundestag
G

GRZEGORZ SZYMANOWSKI: Polacy przyzwyczaili się do Angeli Merkel. Ma opinię polityka nam przychylnego. Nawet Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „FAZ” mówił niedawno, że dla Polski byłoby lepiej, gdyby to ona wygrała wybory. Czego Polacy mogą się spodziewać po Martinie Schulzu?
DIETMAR NIETAN: Oczywiście Schulz jest innym człowiekiem i ma inne priorytety niż Merkel, ale dużej zmiany wobec Polski nie będzie. Schulz doskonale zna historię Europy i wie, do czego prowadziła polityka mocarstw. Pamięta o niemieckich zbrodniach w czasie wojny i ma do Polski duży szacunek, m.in. za rolę Solidarności w doprowadzeniu do upadku muru berlińskiego.
W Polsce znany jest on z wypowiedzi o „putinizacji” polskiej polityki pod rządami PiS-u. To nie przysparza mu zwolenników wśród wyborców największej polskiej partii.
Gdyby Schulz...

6086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]