Reklama

Niemcy odpisali Polakom

Niemcy odpisali Polakom

28.03.2022
Czyta się kilka minut
Przewodniczący episkopatu Niemiec nie zgadza się z zarzutem polskich biskupów, że reformy oznaczają rozmycie nauczania Kościoła i podążanie za duchem czasu.
K

Kroczymy „drogą nawrócenia i odnowy wywołanej skandalem nadużyć, nie lekkomyślnie, a już na pewno nie poza Kościołem powszechnym” – napisał bp Georg Bätzing w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Przewodniczący episkopatu Niemiec nie zgadza się z zarzutem polskich biskupów, sformułowanym w ich liście z 22 lutego, że reformy oznaczają rozmycie nauczania Kościoła i podążanie za duchem czasu. Przypomina, że niemiecka Droga Synodalna (na której dyskutowane są m.in. kwestie władzy, roli kobiet i moralności seksualnej) jest odpowiedzią na kryzys pedofilski. „Chętnie dowiem się od Księży Biskupów, w jaki sposób obchodzicie się z systemowymi przyczynami tysięcy przypadków nadużyć” – pisze.

W przeciwieństwie do polskiego listu, niemiecka odpowiedź nie została w całości upubliczniona, a sekretariat KEP odmówił „Tygodnikowi” wglądu w jej treść. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]