Reklama

Niechciani

Niechciani

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Skończyliśmy studia, po których nie ma dla nas pracy w wyuczonym zawodzie. Staramy się sobie radzić, by nie wyjadać z garnuszka rodzicom. Jakoś leci. Z tym „jakoś” dobijamy trzydziestki.
il. Joanna Grochocka
W

Większość z nas się nie skarży. Nie wychodzimy na ulicę, by protestować. Nie jesteśmy klientami opieki społecznej. Sami szukamy pracy. Ale pretensje mieć możemy. Chociażby z tego powodu, że naszą „postawę roszczeniową” krytykują ludzie, którzy mają stałą pracę, oszczędności, ustawili swoje dzieci i nie roztrząsają naszych dylematów, np. czy dziecko nie zamknie nam drogi do jakiejkolwiek stabilizacji. Nie różnimy się od wcześniejszych pokoleń. Też chcemy mieć dom, rodzinę, wakacje.

JUŻ NIE MARZYMY

Kasia ma za sobą technikum ekonomiczne, licencjat w państwowej wyższej szkole zawodowej w małym mieście i studia uzupełniające na prestiżowej uczelni ekonomicznej. Pracuje w back-office banku, od niedawna na trzymiesięcznej umowie o pracę: – Poszłam na studia tylko po to, by mieć papierek. Rodzice nie wyobrażali sobie, że nie będę magistrem. Dla nich ten tytuł...

6665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]