Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Niech cud się stanie!

Niech cud się stanie!

05.08.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 29/13
J

Jestem wdzięczny red. Zbigniewowi Nosowskiemu za świadectwo prawdy w artykule „Kalendarium katastrofy”. Podziwiam zaangażowanie w próbę rozwiązania sporu pomiędzy abp. Henrykiem Hoserem a ks. Wojciechem Lemańskim.
Przedstawione przez red. Nosowskiego fakty bronią ks. Lemańskiego. Niestety, postawa abp. Hosera napawa smutkiem, dlatego że przedkłada on prawo kanoniczne nad Ewangelię. Arcybiskup w tym sporze skrzywdził nie tylko ks. Lemańskiego, ale też ukarał wspólnotę parafialną z Jasienicy – odebrał jej ukochanego proboszcza. Jest to przejaw apodyktycznej władzy zamiast ewangelicznej służby, do której przez sakrę biskupią w sposób szczególny jest powołany. Mam nadzieję, że abp Hoser po urlopie błędy swoje naprawi i pokój uczyni w sercach wielu katolików, nie tylko diecezji warszawsko-praskiej. Niech ten narodowy cud rychło się stanie!

891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]