Reklama

Nie żyje prof. Walery Pisarek

Nie żyje prof. Walery Pisarek

06.11.2017
Czyta się kilka minut
GRZEGORZ CELEJEWSKI / AGENCJA GAZETA
W

Wybitny językoznawca i prasoznawca, badacz masowego komunikowania i przemian języka polskiego oraz nauczyciel pokoleń dziennikarzy zmarł 5 listopada po tym, jak zasłabł podczas gali Ambasador Polszczyzny. Był przewodniczącym i honorowym prezesem Rady Języka Polskiego przy PAN, wieloletnim dyrektorem Ośrodka Badań Prasoznawczych i inicjatorem uchwalonej w 1999 r. Ustawy o języku polskim. Miał 86 lat. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]