Reklama

Nie tylko gra

Nie tylko gra

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Na miesiąc przed wyborami do parlamentu azerbejdżańskiego konflikt między władzą i opozycją przybiera na sile. W ostatnim czasie policja rozgromiła w Baku manifestację bloku opozycyjnego Swoboda. Władze nie chcą dopuścić do demonstracji opozycji w stolicy, akceptując jedynie spotkania na prowincji.
L

Lider opozycyjnej PNFA Ali Kerimli zagroził więc, że manifestacje będą się odbywać w Baku co tydzień. Fiasko ponosi podjęta przez OBWE próba pojednania zwaśnionych stron, gdyż do trzeciego ich spotkania, zaplanowanego na 29 września, nie doszło. Przewodniczący bakijskiego biura OBWE, Mauricio Pavesi, stwierdził, że władze nie są zainteresowane dialogiem.

W świetle ostatnich wydarzeń mało prawdopodobna wydaje się głoszona wcześniej teza, że blok opozycyjny dawno już porozumiał się z przeciwnikiem, miejsca w parlamencie zostały nieoficjalnie rozdzielone, zaś cały konflikt to tylko gra polityczna. Możliwe, że kolejną rewolucją w bloku postsowieckim będzie właśnie przewrót w Azerbejdżanie. Zależy on jednak od stopnia zorganizowania sił demokratycznych, jedności bloku "Swoboda", działalności organizacji międzynarodowych, a przede wszystkim determinacji i chęci...

1102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]