Reklama

Nie ma walki o wodę

Nie ma walki o wodę

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Zarówno nadtytuł i tytuł artykułu Michała Olszewskiego ("Walka o wodę", "Granice rozwoju", "TP" nr 51/10), jak wprowadzenie ("Sąd, prywatni detektywi, skłócona społeczność: już niemal rok w podżywieckiej wiosce Jeleśnia jeden z największych światowych koncernów spożywczych walczy o wodę z grupą mieszkańców") zawierają nieprawdę.
A

Autor tekstu wie doskonale, że spółka Żywiec Zdrój nie prowadzi z nikim "walki o wodę". Na terenie Żywiecczyzny prowadzimy naszą działalność od 16 lat (na terenie g miny Jeleśnia od lat 5). Czynimy to zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz posiadanymi pozwoleniami, użytkując studnie wody głębinowej. Podkreślamy, że nasza działalność odbywa się zgodnie z prawem i pod stałym nadzorem odpowiednich organów państwowych. Jakiekolwiek oceny muszą uwzględniać te fakty.

Sytuacja jest prosta i nie ma w niej sensacji. Z jednej strony są osoby prowadzące protest przeciwko legalnej inwestycji Żywiec Zdrój, z drugiej działalność prowadzona zgodnie z prawem, rozwój firmy, wzrost zatrudnienia i wielkość płaconych podatków. Na początku protest prowadzony był pod hasłem "nie ma zgody na prace budowlane na naszych ulicach". Wątek dostępu do wody pojawił się z czasem....

6110

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]