Reklama

Nie leżę pod palmą

Nie leżę pod palmą

26.01.2015
Czyta się kilka minut
Rafał Sonik, rajdowiec i biznesmen: Dakar pokazał mi, że możemy wiele więcej, niż nam się wydaje. Znieść, wytrzymać, dokonać.
B

BARTEK DOBROCH: Otrzepał się Pan już po Dakarze, zrzucił z siebie ten piach?

RAFAŁ SONIK: Przeciwnie. W czwartek miałem sesję w Warszawie, mówili: „niech przyjedzie taki brudny”, więc się ubrałem tak jak na etap – ciuchy były nietknięte po ostatnim. Dakar zostaje w człowieku. Jeżeli się przeżyło takie życie w pigułce – nie „przetrwało”, ale właśnie „przeżyło” – to się nie chce tych stanów ze świadomości pozbywać. Bardzo edukujące doświadczenie: bycie w sytuacjach, w których poznajemy sami siebie.
Nauczyłem się, że wszystkie ograniczenia, które sobie w życiu budujemy, to pozory. Możemy wiele więcej, niż nam się wydaje. Znieść, wytrzymać, dokonać. Człowiek ma niesamowite zdolności adaptacyjne. Dowiedziałem się też, że nic mnie tak psychicznie nie dotyka, jak nieuczciwość. W tym roku pierwszy raz Dakar był uczciwy. Jakość się radykalnie...

9959

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]