Reklama

Ładowanie...

Nie bój się, zostań dawcą

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Magdalena Witkiewicz, pisarka: Myślałam, że będzie wielka szpila w kręgosłup, po której można być sparaliżowanym. A to nie boli.
Biopsja aspiracyjna szpiku kostnego Fot. Wikipedia
A

ANNA MAZIUK: Napisała Pani powieść o babskiej przyjaźni, w którą wpleciony został temat białaczki i dawców szpiku kostnego. Ta książka to zbiór niesamowitych zbiegów okoliczności.

MAGDALENA WITKIEWICZ: W trakcie pracy pojechałam na spotkanie autorskie do Gniezna, gdzie po raz pierwszy nocowałam u mojej internetowej koleżanki Agnieszki Nawrot. Zapytałam o jej plany na następny dzień. Powiedziała, że rano idzie do lekarza, dopytałam więc, czy jest chora. Wyjaśniła mi, że właśnie dostała wiadomość od DKMS [międzynarodowej bazy dawców komórek macierzystych – red.] z informacją, że jest zgodność tkankowa z jakimś biorcą, idzie więc zrobić dodatkowe badania. Od razu zaczęłam jej opowiadać o mojej książce, a ona wyjaśniła mi, jak sytuacja wygląda z punktu widzenia dawcy. Do bazy zgłosiła się kilka lat temu, a dopiero teraz została poproszona o...

9371

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]