Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

31.01.2016
Czyta się kilka minut
K

KIŁA I KAC
„Cóż dzisiaj turysta wywozi z Krakowa? Przede wszystkim kaca i chorobę weneryczną” – brzmi tytuł analizy portalu wPolityce.pl autorstwa Stanisława Widomskiego. Po przeliczeniu krakowskich sklepów monopolowych, klubów ze striptizem i – dla porównania – księgarń, autor stwierdził, że w dawnej stolicy kultury „można już mówić tylko o kulturze fizycznej i to najczęściej ćwiczonej w domach publicznych”. Ujawnił sprawców: to „ośrodki bezwzględnie walczące z Kościołem”, dążące poprzez „demoralizację i likwidację kultury” do „unicestwienia pamięci po wielkim Krakowianinie, Rodaku i Papieżu”. Zarzuca: „Problem narastał latami, lecz nie opisywały go media, które zachwycały się reżyserem Klatą i jego antynarodowymi, antyreligijnymi i zboczonymi seksualnie przedstawieniami – to im starczało za całą kulturę”.

RESORT I RECENZJE
...

1894

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]